• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
 • Вихід

Як відрізнити фальшиві рублі?

Щодня через наші руки проходить величезна кількість грошей: ми розраховуємося ними в магазинах, аптеках, банках, беремо кредити і роздаємо борги. Чи може людина без фінансової освіти і спеціальної апаратури визначити фальшиві купюри? Так, якщо проявити пильність. Навчившись розпізнавати підроблені банкноти, ви зможете уникнути багатьох проблем при обміні рублів в гривні. На жаль, підроблені російські рублі - не рідкість, тому якщо ви випадково виявите їх у себе в гаманці, то варто їх вивчити і віднести в банк для перевірки на справжність.

Ознаки фальшивих купюр

Як правило, фальшивомонетники найчастіше підробляють купюри номіналом понад 500 рублів - 1000 і 5000. Дрібні купюри підробляти їм невигідно. Раніше п'ятитисячна купюра взагалі не приймалася банкоматами і терміналами, однак сьогодні вона знаходиться в побуті. Багато підробок мають сумнівну якість, тому їх можна легко розпізнати, хоча бувають і винятки. Якщо ви сумніваєтеся в достовірності грошей, то краще їх уникати.

Підроблені купюри мають характерні ознаки:

 1. Їх текстура більш гладка на дотик.
 2. Малюнки мають розмиті контури і нечіткі дрібні деталі.
 3. Відсутність водяних знаків.
 4. Відсутність кольорових смуг, які повинні проглядатися під прямим кутом і при нахилі купюри.
 5. Герб на купюрі блищить, але не змінює колір при нахилі.
 6. Відсутність мікроскопічних отворів від лазера, замість них можна намацати відчутні сліди від голки.

Якщо цих ознак недостатньо, то потрібно ще звернути увагу на опуклість написів. У справжніх купюр цифри і малюнки номіналу помітні на дотик.

Як визначити справжність російських рублів?

Визначити справжність російського рубля

На сьогоднішній день в обігу перебувають банкноти 2004 і 2010 року випуску. Більш ранні варіанти не зустрічаються, адже кожна купюра живе не більше 2,5 років. Щоб відрізнити самостійно справжні купюри від фальшивок, потрібно переглянути їх на просвіт, досліджувати на дотик, оглянути через лупу, змінювати кути нахилу. Завдяки перерахованим маніпуляціям можна виявити наступні ознаки справжності банкнот:

 • на лицьовій стороні у верхній і нижній частині орнаментальної стрічки видно рядки з мікротекстом, який можна розглянути під збільшувальним склом;
 • при нахилі купюри на захисній нитці з лицьового боку купюри видно повторення числа номіналу купюри з ромбами або райдужний блиск без зображення;
 • наявність водяних знаків із зображеннями пам'яток, історичних діячів і номіналу самої купюри;
 • використання фарби, яка змінює колір під нахилом;
 • для людей зі слабким зором на краях банкнот знаходяться спеціальні мітки - тонкі штрихи з підвищеним рельєфом, який добре відчувається руками;
 • наявність захисної смужки розміром 5 мм, яка під світлом темніє;
 • при розгляді на просвіт праворуч від герба міста знаходиться число номіналу купюри, виконане рівними рядами мікроотворів, що не відчутны під пальцями.

Кожна купюра окремо має додаткові ознаки автентичності - деталі, які змінюють колір під різним кутом і елементи, які світяться під ультрафіолетовим або ІК випромінюванням.

Де можна поміняти російські рублі?

Обмін рублів

Якщо ви хочете швидко і безпечно перевести рублі в гривні, тоді звертайтеся в мережу обмінних пунктів від "КІТ Груп". Тут представлений вигідний валютний курс, до того ж, у нас кожен клієнт може поміняти гроші оптом і в роздріб з мінімальною комісією. Обміняти рублі та інші світові валюти ви можете в будь-який зручний для вас час. Наші пункти працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, без перерви, вихідних і свят.