Складно прогнозувати економіку будь-якої країни на певний період часу. Однак прогноз курсу гривні на другу половину 2020 року можна зробити на підставі факторів, які вплинули не тільки на українську, а й на світову економіку. За рахунок того, що по всьому світу стався спалах коронавірусу, на другу половину 2020 року економіку України очікує застій. Багато фахівців відзначають, що ситуація гірша, ніж при світовій кризі 2008-2009 років. Значення економіки України негативні, але на відміну від кризового 2008 року, коли падіння ВВП оцінювалось в 14,8%, то зараз прогноз становить в межах 3-6%. Варто відзначити те, що світові структури також відзначають втрати ВВП в межах очікування українських фахівців.
Актуальні прогнози експертів
Очікування як українських, так і світових структур розподілилися так:
- Кабінет Міністрів - 4,8%;
- Всесвітній Банк - 3,5%;
- Dragon Capital - 4%;
- Concord Capital - 4%;
- Банк Кредит Дніпро - 6%.
Кабінет міністрів України відштовхувався від таких показників, які суттєво впливають на зміну української економіки, а саме:
- номінальний ВВП складе 3,985 трлн. гривень, в ту чергу як на початку 2020 року очікувалося в розмірі 4 трлн грн;
- плани по приросту ВВП не склалися, так як його падіння склало на 4,8%;
- на кінець року інфляція може скласти в розмірі 11,8%, від планових 5,6%;
- Збільшення безробіття до 9,6% з 8,4%;
- Середня зарплата скоротиться з урахуванням інфляції на 4,5%, що складе 10700 грн;
- Негативний торговельний баланс в розмірі 8,3 млрд доларів.
Прогнози Світового Банку
СБ робить свій прогноз на підставі того, що пандемія коронавірусу піде на спад у другому півріччі 2020 року, тому економічні показники будуть виглядати так:
- падіння валового внутрішнього продукту до 3,5%;
- інфляція в розмірі 8,9%;
- державний борг складе 59% від ВВП;
- дефіцит бюджету в розмірі 4,9%.
Але в той же час у Всесвітнього банку прогнози досить оптимістичні, так як вони бачать в 2021 році приріст ВВП на 3%, при цьому інфляція складе всього 5%. Держборг за рахунок цього може скоротитися до 55,4% і 2,1% ВВП відповідно.
Відштовхуючи від даних українських і світових фахівців, можна вільно спрогнозувати застій української економіки в другій половині 2020. Проте за відсутності інших форс-мажорних ситуацій ситуація може стабілізуватися вже в 2021 році.